Kedves olvasóim megszokhatták már, hogy a blogbejegyzéseimben leggyakrabban orosz vonatkozású a témaválasztás, ezúttal azonban gyökeresen eltérek mindettől, sőt! A hangvétel is a megszokottnál sokkalta személyesebb lesz a mostani cikkben, ezt garantálom.
Eme bejegyzés megszületésének gondolata egy médiamegjelenés kapcsán merült fel, amire persze korábban is volt példa. Ezúttal azonban – számomra is igen kellemes meglepetést okozva – az egykori középiskolám keresett meg. A Ceglédi Kossuth Lajos Gimnázium idén 120 éves, így a jeles évforduló alkalmából Volter Etelka igazgatóhelyettes megkeresett egy csokor interjúkérdéssel. A 120 év – 120 diák sorozatba szánt kérdései és a rájuk adott válaszaim a Dél-Pest Megyei Panoráma regionális magazin honlapján jelentek meg, természetesen a Gimnáziumi Örgdiák weboldalon történő közlés sem maradhatott el.
Az interjúból kiderül, miképp befolyásolhatja a nyelvtanulás lehetősége akár többszörösen is egy fiatal döntéseit, valamint hat rá a szülők által kitaposott útvonal. A diplomácia iránti érdeklődés és az egyetemi Nemzetközi Kapcsolatok szak követelményei voltak azok, amik végérvényesen meghatározták az orosz szálat az életemben, családi vonatkozásokról nem is beszélve! Érdekes adalék ezeken felül, sőt, hasonló szituációban lévő családoknak fogódzkodóként is szolgálhat, hogyan beszél egy profi oroszos a gyerekével.
120 év – 120 diák: Szaskova Gabriella
Természetesen a kérdésekre itt nem adom meg a választ, hiszen erre már sor került, elolvasható a 120 év – 120 diák – Szaskova Gabriella (Juhász Gabriella) című cikkben.
A megtisztelő érdeklődést köszönöm, és egyben jelzem, hogy hamarosan ismételt médiamegjelenésem is várható.
Szaskova Gabriella